WSZYSTKO, CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O WIBRUJĄCYCH GADŻETACH

Partner serwisu: TULIPAN.PL


Silikon

Silikon jest delikatny i bardzo realistyczny w dotyku. Jest też hypoalergiczny, to znaczy, że nie uczula. Jest najlepszym materiałem na wibratory!

Szybko ogrzewa się do temperatury ciała. Ponieważ nie ma porów, łatwo go umyć delikatnym mydłem i wodą. Może też być sparzony wrzątkiem, jeśli chcemy go wysterylizować bardzo dokładnie. Warto zwrócić uwagę na wnętrze wibratora z silikonu – silnik już nie musi być odporny na długotrwałe działanie bardzo wysokiej temperatury. Nie należy zabawki gotować, czyścić w zmywarkach czy wkładać do wrzątku na dłużej niż kilkanaście sekund. Silikon może być czyszczony 10% wybielaczem. Jest to bardzo odporny materiał, a jednocześniej najbardziej bezpieczny ze względu na strukturę silikonu. Producenci zabawek z silikonu zwykle zachęcają do używania profesjonalnych środków czyszczących – zwykle każdy producent ma w ofercie taki produkt, który można dokupić do zabawki.

Silikon jest bezpieczny dla zdrowia. Zabawka może być nim tylko pokryta – wtedy jest twardsza i lżejsza. Będzie też mniej odporna na wyższe temperatury. Korpus wibratora może być też odlany z silikonu – takie wibratory mają już wyraźnie wyższą wagę i są bardziej „jędrne”. Wiele z nich jest niezwykle realistycznych w użyciu. Odlewany silikon może mieć różną fakturę, dlatego odlewane zabawki mogą być bardzo gładkie, mogą jednak być niemalże mechate, jak zamsz.Wyglądają wtedy, jakby były lekko okurzone, jednak często to po prostu gra światła. Taki materiał doskonale działa z lubrykantem, bo wilgoć dłużej zatrzymuje się na porowatym materiale. To, o czym pamiętać należy, to to, że zabawki pokryte i wykonane z silikonu nawilżamy wyłącznie lubrykantem wodnym!

Publikowane materiały mają charakter autorski, umieszczane są przez oryginalnych autorów oraz osoby posiadające do nich prawa autorskie, lub za ich zgodą.

Nie ma możliwości kopiowania i powielania materiałów do własnych celów bez zgody serwisu.

www.wibrator.com.pl nie wyraża też zgody na powielanie i publikowanie zdjęć.