WSZYSTKO, CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O WIBRUJĄCYCH GADŻETACH

Partner serwisu: TULIPAN.PL


Cyberskóra

Cyberskóra, jest elastomerem termoplastycznym. Materiał naśladuje swoją fakturą skórę człowieka.

Wibrator z cyberskóry jest ciepły i delikatny w dotyku, jednak dość jędrny w głębi. Tworzy go firma Topco Sales. Firma utrzymuje, że materiał tworzony jest przez sprzęt, jakiego oryginalnie używają inżynierowie z NASA. Wiele firm używa podobnych materiałów, pod innymi nazwami: Ultraskin, Eroskin, Softskin, SoftTouch, Cyber Jel-lee, Newsupersoft, Futurotic ora UR3 (Ultra Realistic 3.0). Mogą też mieć inne nazwy. Wszystkie są delikatne i rozciągliwe, mają delikatną aksamitną fakturę, która spowodowana jest talkiem i skrobią używaną do form, w których zabawki się odlewa, żeby łatwo było je z tych form wyjąć.Gadżety wykonane z tego materiału są bardziej trwałe niż zabawki lateksowe, ale często droższe. Jeśli Cyberskóra lub podobny do niej materiał stanie się nadto klejący, wystarczy oprószyć go skrobią kukurydzianą, żeby odświeżyć naturalną fakturę materiału. Niektórzy producenci sugerują użycie talku, jednak badania wyraźnie łączą talk z nowotworem szyjki macicy, jeśli używa się go do okolic intymnych i jest ryzyko, że zostanie wprowadzony do środka pochwy. Zabawki te muszą być nawilżane wyłącznie wodnym lubrykantem – produkty silikonowe, parafinowe czy tłuszczowe zniszczą Cyberskórę. Zabawki z tego materiału są niezwykle porowate, dlatego używanie ich wspólne bez prezerwatyw jest ryzykowne.

Zabawki z tego materiału należy myć po każdym użyciu, a następnie oprószyć je odpowiednią dawką pudru odświeżającego, żeby powróciła oryginalna faktura zabawki. Można użyć skrobii kukurydzianej i delikatnej ściereczki, żeby zabawka zachowała świeży wygląd jak najdłużej, chociaż producent odradza „domowe sposoby”. Tego typu materiały są bardzo wrażliwe i powinny być myte ciepłą wodą i delikatnym mydłem antybakteryjnym. Nie należy używać na nich środków bazujących na alkoholu czy jakichkolwiek środków czyszczących stosowanych w domu, bo zniszczą materiał. Warto korzystać ze specjalnie przygotowywanych środków stosowanych do zabawek erotycznych. Zabawkę trzeba dokładnie osuszyć, zanim zastosuje się puder odświeżający. Pielęgnacja zabawki zapewnia jej ochronę i zabezpieczy przed zmianą koloru.

Publikowane materiały mają charakter autorski, umieszczane są przez oryginalnych autorów oraz osoby posiadające do nich prawa autorskie, lub za ich zgodą.

Nie ma możliwości kopiowania i powielania materiałów do własnych celów bez zgody serwisu.

www.wibrator.com.pl nie wyraża też zgody na powielanie i publikowanie zdjęć.