WSZYSTKO, CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O WIBRUJĄCYCH GADŻETACH

Partner serwisu: TULIPAN.PL


Czym kierować się przy wyborze wibratora?

Jest na świecie niezliczona ilość i rozmaitość wibratorów, jest też niezliczona ilość kobiecych pragnień, potrzeb i fantazji. Oto, czym warto się kierować kiedy chcemy kupić swój pierwszy wibrator.

Na jakich częściach ciała będziesz go używać

Zastanów się dobrze, co ma robić Twój wibrator – czy ma masować wyłącznie łechtaczkę z wierzchu (stymulator łechtaczki) , czy mógłby lekko się wsunąć od czasu do czasu do Twojej waginy (bullet lub miniwibrator), czy ma masować wejście do pochwy mocniej (grubszy i żebrowany) czy słabiej (wąski i delikatny). Czy chcesz masować i pieścić swoją łechtaczkę kompletnie i w całości (królik!) czy też mieć możliwość głębokiej penetracji w trakcie masażu łechtaczki (królik z dłuższą wypustką penetracyjną). To, co będziesz masować odpowie Ci, jaki kształt wibratora będzie najodpowiedniejszy.

Żeby dobrze wybrać warto odpowiedzieć na pytania:

  • Czy wibrator będzie używany w pochwie? (jeśli tak, wybierz wydłużony gadżet)
  • Czy wibrator ma stymulować w czasie penetracji łechtaczkę? (jeśli tak, powinien mieć wypustkę)
  • Czy wibrator ma mocniej stymulować wejście do pochwy? (jeśli tak, powinien być grubszy lub mieć żebrowania)
  • Czy wibrator powinien pieścić punkt G, bo jesteś zainteresowana kobiecą ejakulacją? ( jeśli tak, powinien być wygięty lub mieć wyraźnie wygiętą główkę)
  • Czy wibrator ma sięgać głęboko? (jeśli tak, wybierz dłuższą zabawkę)
  • Czy wibrator powinien mieć mocne wibracje? (jeśli tak, szukamy takich zabawek, które deklarują lub mają opinię mocnych gadżetów o niskich częstotliwościach)

Dyskretniejszy dźwiękowo?

Czasem boimy sie, że gadżet będzie zbyt głośny. Wybieramy wtedy droższą zabawkę, ale upewniającą nas, że będzie cichutka. Robimy to z wielu powodów a) bo mieszkamy z innymi osobami i chcemy zachować zabawę dla siebie, b)szybko się dekoncentrujemy. Obie te przyczyny są wystarczające, by wybrać coś co będzie cichsze i przyjemniejsze dla otoczenia.

Dyskretniejszy wizualnie?

A może chcesz zabawkę, która będzie Cię dobrze nastrajać, namawiać do aktywności przez to, że nie będziesz ukrywać jej przed swoimi oczami, za to chcesz ją nieco ukryć przed oczami innych osób? Wybierz coś fikuśnego, co ma niezwykły kształt, a co w ogóle nie bedzie sugerować seksualnych skojarzeń. Takie seksualia wyglądają jak małe dzieła sztuki i zdobią półki wielbicieli pięknych przedmiotów i pięknego seksu.

Materiał

Jest wiele materiałów, z których wykonuje się wibratory. O tym tez piszemy na blogu. Dla Ciebie osobiście znaczenie będzie miało, czy masz jakieś uczulenia, które powinnaś uwzględnić – jeśli tak, unikaj wibratorów gumowych, z TPR czy PCV. Wybierz silikon lub szkło – jeśli taki wibrator przykuje Twoje spojrzenie.

Kto będzie go używał?

To dość ważne zapytanie i wcale nie takie głupie. Tak, kupujesz wibrator dla siebie – ale czasem chcemy go do zabawy z drugą stroną. Być może wtedy najlepszy gadżet to wibrator dla par albo wibrator z aplikacją do sterowania z zewnątrz. Zdecyduj, czy to ma być tylko Twój osobisty gadżet, czy coś, co będziecie współdzielić – wtedy wyboru dokonujcie, przynajmniej w jakiejś części, wspólnie.

Gdzie będzie używany

Zdecyduj, czy potrzebujesz wibrator wodoodporny czy nie, jeśli lubisz korzystać z zabawki w wannie, lub o tym marzysz. Nie każdy wibrator można w pełni zanurzyć, warto o tym pamiętać przy zakupie. Wibratory odporne na zachlapanie można umyć, jednak nie należy ich zanurzać.

Drugi aspekt dotyczy tego, czy zabawka będzie towarzyszyć Ci w podróżach. Jeśli zamierzasz zabierać go ze sobą na weekendy, może się okazać, że poręczny mniejszy gadżet sprawdzi się nieco lepiej. Niejednokrotnie torebkowe minicudo z dużą mocą to najlepsze rozwiązanie!

Będziesz kupować baterie, czy wolisz ładowarkę?

Zaleta ładowarki jest oczywista – nie musisz kupować dodatkowych baterii, zabawkę możesz nawet ładować w trakcie, kiedy pracujesz – na przykład podłączając ładowarkę USB (większość nowoczesnych ładowarek do wibratorów) do Twojego komputera.

Jednak jeśli wibrator się wyładuje, a akurat zapragniesz go używać, trzeba będzie poczekać aż bateria się odpowiednio napełni. W takich sytuacjach wibratory na baterie wygrywają, wystarczy wrzucić nowy komplet i dalej się bawić.

Kolor

Nie czarujmy się, uwielbiamy rzeczy, które przemawiają do naszego „gadziego” mózgu. Natychmiast cieszą, ekscytują wizualnie – również kolorystycznie! Dlatego sięgnijmy po zabawkę, która idealnie wpisze się w nasze pragnienia.

Co wzbudza moją fantazję i mnie ekscytuje

Na koniec śmiało zastanów się, czy jest coś, co po prostu Cię podnieca. Czasem jest tak, że myśl o wibratorze – o konkretnym kształcie czy kolorze jest niewymownie podniecająca. Wiemy, co nas kręci i co nas przyciąga. Uwzględniając świadomośc tego jakie funkcje będzie miał taki wibrator lub nie, znając jego możliwości i ograniczenia możemy dokonać świadomego wyboru co do zakupu. Świetnym przykładem wibratora, który rozpala fantazje jest wibrator o tradycyjnym kształcie penisa. Zwykle nie ma zbyt wielu funkcjonalnych zastosowań w przeciwieństwie do gadżetów niepenisowych ale ekscytuje i świetnie działa na wzrokowców!

Świadomość i odpowiedzialność ekologiczna producenta

To nie jest najnowszy temat, ale zdecydowanie staje się coraz ważniejszy współcześnie, zwłaszcza w pokoleniu Z. Dlatego producenci starają się jak mogą. Nie wszyscy mogą, no ale ci, którzy produkują lokalnie i pozyskują większośc materiałów lokalnie i dbają o to jakie materiały wybierają i jak pakują swoje produkty robią dobrą robotę w byciu ekologiczną marką. Jeśli żyjąc w Polsce kupujecie akcesoria i produkty wytwarzane w bliskiej odległości (powiedzmy, w Europie) jest szansa, że jesteście bardziej świadomym konsumentem.
Warto też poznać producenta – dowiedzieć się, jak traktuje prawa pracownicze, jak dba o dobrostan produkcji i środowiska. To wszystko są rzeczy, o które możecie zapytać przedstawiciela marki w kraju, albo bezpośrednio wysłać maila do marki, żeby dowiedzieć się, jak jest ona produkowana.
Publikowane materiały mają charakter autorski, umieszczane są przez oryginalnych autorów oraz osoby posiadające do nich prawa autorskie, lub za ich zgodą.

Nie ma możliwości kopiowania i powielania materiałów do własnych celów bez zgody serwisu.

www.wibrator.com.pl nie wyraża też zgody na powielanie i publikowanie zdjęć.