WSZYSTKO, CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O WIBRUJĄCYCH GADŻETACH

Partner serwisu: TULIPAN.PL


Rodzaje zasilania w wibratorach

Wibratory mają kilka rodzajów zasilania. Jedne baterie, inne na ładowarkę. Prawda jest taka, że każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady.

BATERIE

Najbardziej popularna forma zasilania zabawek erotycznych to baterie – od maleńkich zegarkowych, po paluszki rozmaitej mocy. Najpopularniejsze są małe paluszki AAA oraz zwykłe paluszki AA.
Zaletą zabawek z tym zasilaniem jest fakt, że baterie można kupić niemal wszędzie, a sam wibrator może być używany już od chwili zakupu.

ZASILANIE Z SIECI

To bardziej tradycyjna forma i niewiele pozostało zabawek na rynku tak zasilanych, a jednak i takie są – zwłaszcza do kupienia w Stanach Zjednoczonych. Z tej formy zasilania producenci wychodzą, mimo, że wierne klientki takich zabawek uwielbiają fakt, że za każdym razem moc ich jest bardzo duża i zawsze równo intensywna. Zabawka jest jednak mało wygodna, kabel może być kłopotliwym dodatkiem do łóżka.

ZASILANIE ŁADOWARKĄ

Większość najnowocześniejszych luksusowych zabawek ma do zasilania kabelki USB, które można wpiąć w komputer lub przy pomocy przejściówki do sieci na czas ładowania.
Takie wibratory zdecydowanie są ekologiczne (mniej zużytych baterii) oraz wygodne – często jedna ładowarka nadaje się do zasilania wszystkich zabawek danego producenta.
Wibratory ładowane w ten sposób po zakupie należy naładować do pełna, więc nie nadają się dla niecierpliwców.

Ładowarka: INDUKCJA

Niektóre wibratory posiadają tzw stacje ładowania, a ich silniki zasilane są indukcyjnie, kiedy umieścimy je w tej stacji. To tylko inna wersja ładowarki z kabelkiem. Stacja ładowania wpięta jest do sieci elektrycznej

Ładowarka: kabel USB

W tej wersji do zabawki dołączony jest kabel USB, który możemy wpiąć do komputera lub do sieci przy pomocy przejściówki (czasem jest ona dostępna z zabawką, czasem nie).

Ładowarka: sieciowa

Tradycyjnie wyglądająca ładowarka z zakończeniem w postaci np. szpikulca, który wpinamy do zabawki, oraz końcówki, która ląduje w sieci. Najpowszechniejszy typ ładowarek

Ładowarka: CLIKC’N’CHARGE

System zaproponowany przez Fun Factory. Jest to albo kabel USB albo ładowarka sieciowa (jeszcze niektórzy takie mają, choć to starsze wersje), jednak przyłącze ładowarki do zabawki jest unikalne – to przyłącze magnetyczne, które sprawia, że zabawka jest całkowiecie zabezpieczona przed wodą (zero otworów) oraz bardzo łatwo i szybko się ładuje.
Publikowane materiały mają charakter autorski, umieszczane są przez oryginalnych autorów oraz osoby posiadające do nich prawa autorskie, lub za ich zgodą.

Nie ma możliwości kopiowania i powielania materiałów do własnych celów bez zgody serwisu.

www.wibrator.com.pl nie wyraża też zgody na powielanie i publikowanie zdjęć.