WSZYSTKO, CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ O WIBRUJĄCYCH GADŻETACH

Partner serwisu: TULIPAN.PL


Co stymulować wibratorem?

Popularne założenie jest takie, że jak pada słowo „wibrator” większość ludzi od razu wizualizuje sobie wsadzanie go do waginy…. I to jest błąd!

Skojarzenie, choć oczywiste dla statystycznej większości ogranicza możliwości wibratora i w żaden sposób nie pasuje do tego, co oferuje nowoczesny design. Warto więc przejrzeć miejsca stymulowane wibratorem, żeby mieć pewność, że przy zakupach wybieramy odpowiedni wibrator.


Łechtaczka

Pierwsze miejsce, które wibrator spotkał na swojej drodze, kiedy tylko go wymyślono. Łechtaczka uwielbia wibracje i najlepiej się tym wibracjom poddaje.
Nie zawsze łechtaczka ceni wibrację bezpośrednią – bywa dość wrażliwa i zbyt intensywne wibracje bezpośrednio na żołądzi łechtaczki (część zewnętrzna) mogą być nawet bolesne. Dlatego stymulujemy jej okolice, z góry, z boku, robiąc kółka, dociskając, smyrając, jeżdżąc po niej jak na autostradzie.
Do takiej stymulacji można używać tylko końcówki wibratora, ale też całej jego długości – jeśli jest to akurat zabawka falliczna.

Strefa G

Zaraz po łechtaczce strefa G jest tym miejscem, o których mówi się, że działa cuda. Strefa (lub też punkt, choć to nie jest jeden punkt) G to obszar na przedniej ścianie pochwy, ok. 2-5 cm od wejścia (wsunięty palec do połowy spokojnie dosięga strefy G). Jest lekko chropowaty, a kiedy kobieta jest podniecona staje się wystający. Dlaczego tak się dzieje łatwo zrozumieć, wiedząc, że w tym właśnie miejscu łechtaczka wrasta w struktury ciała, rozdziela się na dwie części i „otacza” pierścieniem pochwę i cewkę moczową. Strefa G to nic innego jak tkanki, w których dotrzecie do łechtaczki „od tyłu”. Nie ma zakończeń nerwowych, jednak stymulacja tej strefy prowadzi bezpośrednio do maksymalnego dostymulowania całej łechtaczki.
Wibratory przeznaczone do stymulacji strefy G mają zagiętą końcówkę, którą łatwiej dosięgnąć do odpowiedniego miejsca.

Wejście do pochwy

Wejście do pochwy jest niezwykle unerwione, stąd właśnie penetracja jest taka przyjemna – dlatego żebrowane wibratory cieszą się taką popularnością. Im ciaśniejsze wejście do pochwy, tym ściślejsze przyleganie ścianek. Jeśli wejście jest zbyt luźne, wrażenia są mniejsze i mniej satysfakcjonujące dla kobiety. Wtedy sensowne jest wybranie grubszego wibratora. Żeby ujędrnić wejście do pochwy zaleca się ćwiczenia mięśni dna miednicy przy pomocy kulek waginalnych. Tę strefę najlepiej jest stymulować wibratorami o większej średnicy lub żebrowanymi.

Odbyt

Kontrowersyjne miejsce z jednej strony, coraz popularniejsze z drugiej. Poza tym, uniwersalny, zarówno kobiety, jak i mężczyźni stymulują się tą drogą, każdy jednak nieco inaczej.


U kobiet odbyt może być dodatkowym niesamowicie gorącym miejscem stymulacji. Stymulowanie odbytu może być dodatkiem – można zabawić się w podwójną stymulację, używając jednocześnie wibratora lub kulek waginalnych w pochwie. Umożliwia nadal dosięgnięcie do strefy G przy jednoczesnej silnej stymulacji (to nowe, emocjonujące wrażenia). U mężczyzn największą zaletą stymulacji odbytu jest dodatkowe pieszczenie prostaty. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety tą drogą mogą stymulować nerw błędny, który wędruje bezpośrednio do mózgu.


Najlepszy wibrator do stymulacji odbytu to zabawka z blokadą (wypustka waginalna, szeroka rączka, która zapobiegnie wpadnięciu zabawki do środka. Dla początkujących proponowane są mniejsze zabawki, lub bardziej szpiczaście zakończone.

Prostata

Masowana zewnętrznie lub wewnętrznie zapewnia niezwykłe wrażenia, wzmaga skurcze mięśni dna miednicy u mężczyzn i intensyfikuje doznania podczas orgazmu, dostymulowuje tak, że znacząco poprawia jakość erekcji.
Do stymulacji prostaty wybieramy wibratory nieduże, ale z wypustką (nie mogą wpaść do odbytu), preferencyjnie takie, które są wygięte na końcu, jak wibratory do stymulacji strefy G.

 Penis

Penis doskonale nadaje się do stymulacji – zwłaszcza węzadełko, które znajduje się pod spodem, tuż przy żołądzi penisa. Świetny dodatek do seksu oralnego, nie tylko przy jednoczesnej stymulacji penisa ustami i wibratorem… wystarczy przytknąć wibrator do gardła, żeby seks oralny był tym bardziej niezwykły.

Każdy wibrator nadaje się do stymulacji penisa, choć możemy skorzystać z gotowca – stymulatora Fun Factory Cobra Libre lub wibratora MANTA, zaprojektowanego specjalnie do penisów.

Anna Moderska, edukatorka seksualna Towarzystwa Rozwoju Rodziny, edukatorka w @seksdobrywszystkim, materiał publikowany na www.tulipan.pl
Publikowane materiały mają charakter autorski, umieszczane są przez oryginalnych autorów oraz osoby posiadające do nich prawa autorskie, lub za ich zgodą.

Nie ma możliwości kopiowania i powielania materiałów do własnych celów bez zgody serwisu.

www.wibrator.com.pl nie wyraża też zgody na powielanie i publikowanie zdjęć.